Αποτελέσματα 1ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Muaythai 2018

Σύμφωνα με το αγωνιστικό πρόγραμμα της ΠΟΜ (Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Μουάιτάι), το Σάββατο και την Κυριακή 15–16 Δεκεμβρίου 2018, πραγματοποιήθηκε το «1ο  Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Muaythai 2018» όπου για πρώτη φορά οι αθλητές είχαν τη δυνατότητα να λάβουν μοριοδότηση για την εισαγωγή τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, καθώς πλέον έχει χορηγηθεί στην Ομοσπονδία (Π.Ο.Μ.) η ειδική αθλητική αναγνώριση από το Υπουργείο Πολιτισμού και Αθλητισμού για το άθλημα του Μουάιτάι (Muaythai).

Ο χώρος διεξαγωγής των αγώνων ήταν το «Ολυμπιακό Κέντρο Πυγμαχίας – Γ. Στεφανόπουλος» στο Περιστέρι.

Ο Σύλλογός μας έλαβε μέρος με 21 αθλητές. 16 αθλητές συμμετείχαν σε αγώνες άνευ αποτελέσματος(εμπειρίας) και 5 αθλητές (4 αθλητές στην Α’ κατηγορία και ένας στην Β’).

Από τους 4 αθλητές στην Α’ κατηγορία οι 3 κατέλαβαν την πρώτη Θέση(χρυσό μετάλλιο) και 1 αθλητής την 3η Θέση.

Οι αθλητές πού κατέκτησαν την πρώτη θέση είναι πλέον μέλη της Εθνικής Ομάδας Muaythai.

1. Παναγιωτακόπουλος Άρης    -86 κιλά/Ανδρών +18         1η Θέση/Χρυσό
  2. Γλετζάκος Ποσειδών              -50 κιλά/Παίδων και          1η Θέση/Χρυσό
  3. Γκίτσα Ευτυχία                          -38 κιλά/Κορασίδων          1η Θέση/Χρυσό